اخبار اقتصادی

آسان ترین روش ها برای واردات کالا از چین

برای واردات کالا از چین فرآیند و دستورالعمل مشخصی وجود دارد. از خرید اجناس شروع شده و تا وارد کردن آن‌ها از طریق گمرک ادامه می‌یابد. این کار هر چند در ابتدا ساده به نظر می‌رسد؛ اما دارای زیروبم‌های قانونی زیادی است که باعث می‌شود نتوان آن را به‌تنهایی انجام داد. به همین دلیل بهتر است که به‌واسطه شرکت وارداتی معتبر این کار را انجام داد. اما در این میان همین شرکت‌های وارداتی یکسری راه هم برای واردات آسان دارند که دو مورد از آن‌ها را در ادامه توضیح می‌دهیم.

برای انجام صفر تا صد واردات از چین با ارائه چک ضمانتی با وانیکس کلیک کنید.

واردات کالا از چین چه مزایایی دارد

به نظر شما چرا واردات کالا از چین گزینه اول واردات اکثر کشورها به خصوص ایران است؟ کشور چین در طول چند دهه توانست از یک کشور مصرف‌کننده و واردکننده به یک کشور کاملاً صنعتی و صادرکننده تبدیل شود. همچنین با اخذ سیاست‌های دوجانبه توانست در زمینه تولیدات صنعتی به کشوری پویا و صادرکننده در قطعات گوناگون شناخته شود.

به همین دلیل توانسته است با فراهم آوردن کارگر ارزان و مواد خام اولیه کالاهایی ارزان برای تولید و صادرات به اکثر کشورهای دنیا داشته باشد. از این نظر است که واردات از چین را می‌توان ارزان‌ترین نوع واردات دانست.

اگر واردات کالا از چین خودش یک واردات ارزان و آسان محسوب می‌شود، چه نیازی است که راه‌های میان‌بر واردات را نیز بدانیم؟ همان‌طور که می‌دانید اگر بتوان کالاهایی به قیمت مناسب را به کشور وارد کرد، آن‌گاه سود بسیار زیادی از این راه نصیبتان خواهد شد. این سود زیاد هم به‌خاطر ارزان خریدن و هم به خاطر قیمت مناسب برخی از کالاهاست. 

بخوانید
معرفی ویدئو پروژکتور موبایل شیائومی ونبو WANBO T2 MAX

مراحل واردات کالا از چین

برای واردات کالا از چین لازم است چند مرحله را پشت سر بگذارید. اولین مرحله، خرید کالا. شما باید قبل از هر اقدامی، اجناسی که می‌خواهید وارد کنید را انتخاب کرده و با ارسال پیش فاکتور هر کدام به‌طرف خارجی، سفارش خود را ثبت کنید.

این پیش فاکتور شامل قیمت اجناس، تعداد آن‌ها و البته روش پرداخت هزینه است. بعد از ارسال پیش فاکتور نوبت به ارسال کالا به گمرکی شهر چینی که از آن خرید کرده‌اید، می‌رسد. این مرحله نیازمند آشنایی با قوانین گمرکی شهر مورد نظر و طی‌کردن فرایند ترخیص کالا است. 

بعد از اینکه اجناس وارداتی از گمرک شهر چینی ترخیص شد، نوبت به ارسال آن‌ها به داخل کشور با استفاده از شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی می‌رسد. این شرکت‌ها در سه حوزه دریایی، هوایی و خشکی قادر به واردات کالا از چین به ایران هستند. شما بسته به اینکه بخواهید از چه طریقی اجناس خود را وارد کشور کنید می‌توانید یکی از این سه راه را انتخاب کنید.

با توجه به اینکه شرکت بازرگانی معتبر در ایران با شرکت‌های حمل‌ونقل هوایی مثل کارگو کار واردات خود را انجام می‌دهند، بهترین پیشنهاد استفاده از کارگو است. کارگو به معنی ارسال اجناس از کشوری به کشور دیگر با استفاده از هواپیمای باربری است.

در نهایت بعد از ورود اجناس به ایران نوبت به ترخیص آن‌ها از گمرکی ایران می‌رسد. برای ترخیص کالا از گمرک ایران لازم است با ارائه بارنامه و پیش فاکتور به اداره گمرک رفته و با پرداخت مبلغی اجناس وارداتی را ترخیص کنید. 

بخوانید
راهنمای خرید بهترین ضبط‌ کننده صدا

ته لنجی از دبی با وانیکس

شاید تاکنون برحسب اتفاق نام ته لنجی را شنیده باشید یا خودتان با سفر به جنوب با این پدیده نوظهور برخورد داشته‌اید. بازارهای ته لنجی شامل اجناسی وارداتی هستند که بدون پرداخت حق گمرکی و البته هزینه انتقال به داخل کشور وارد می‌شوند.

برای واردات ارزان ته لنجی با وانیکس کلیک کنید.

هر لنج بنا بر قانون حق دارد که تا مبلغ و میزان مشخصی از کالا را در هر سفر کالا به داخل کشور وارد کند.

این کالاها بدون احتساب حق گمرکی وارد بازارهایی با نام بازار ته لنجی که در بندرعباس، اهواز و آبادان دایر هستند، می‌گردند. شما با رفتن به این بازارها و خرید از آن‌ها می‌توانید بدون پرداخت کوچک‌ترین هزینه‌ای برای ترخیص یا انتقال اجناس، کالاهای وارداتی مورد نیاز خود را تهیه کرده و در واقع از دومین راه ارزان واردات کالا از چین بهره‌مند شوید. 

سفارش از چین با وانیکس

گفتیم که یکی از مراحل واردات، خرید از چین است. این مرحله را می‌توان آسان و البته ارزان انجام داد. این روش ارزان عبارت است از سپردن کارهای خرید از چین به یک شرکت بازرگانی مثل وانیکس است.

سفارش از چین بدون سفر و هزینه اضافی، تحویل در ایران 

کمپانی‌های وارداتی برای انجام کار خرید خود یک سری رابط در شهرهای مختلف چینی دارند که نام آن‌ها فورواردر است.

کار فورواردر خرید اجناس و انتقال آن‌ها به گمرکی و در نهایت ارسال به ایران است. اگر شما خودتان بخواهید این مرحله را انجام دهید ناچار می‌شوید که به چین سفر کرده و هزینه‌هایی علاوه بر خرید کالا برای خود بتراشید که منطقی نیست. پس سپردن کار خرید از چین به شرکت‌های وارداتی مثل وانیکس یک راه ارزان و بدون دردسر است.

بخوانید
چهار گام ساده تا رسیدن به درآمد ماهیانه 8 میلیون تومانی با خرید خودپرداز شخصی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا