تصویریتولید محتوا

تولید محتوای ویدیویی راهی برای جذب کاربر و بالاتر بردن کیفیت سایت

تولید محتوای ویدئویی و بازاریابی ویدیویی جزو موثرترین راهکارها برای جذب مخاطبان بیشتر و اعتماد سازی است. اما ساخت این نوع محتوا مشکلات مربوط به خود را دارد و نیاز به هزینه زیادی دارد. در این مقاله بهترین ایده ها برای تولید محتوای ویدیویی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید بدون هیچگونه نگرانی و دغدغه ای تولید محتوا ویدیویی را شروع کنید؛ بنابراین از شما دعوت می کنیم که در ادامه با ما همراه باشید.

چرا باید تولید محتوای ویدئویی را جدی بگیریم؟

بازاریابی ویدئویی و ویدیو به یکی از محبوب‌ترین شاخه‌های بازاریابی برای شرکتها و یکی از جذابترین نوع محتوا برای کاربران تبدیل شده است. هدف بازاریابی محتوایی تولید محتوایی ارزشمند برای عرضه به مخاطب است تا بتوان او رو به محصولات و خدمات، جذب کرد. این فرایند جذب، همچون قیفی است که حجم زیادی از مخاطبان وارد آن شده و در نهایت، تعدادی از آنها به مشتری نهایی تبدیل می‌شوند. تولید محتوای ویدیویی و به طور کلی ویدیومارکتینگ در این قیف می‌تواند تعداد افرادی که در نهایت به مشتری تبدیل می‌شوند را افزایش دهد. با تولید ویدیوهای جذاب و هدفمند می‌توان اهدافی مثل برندسازی، جذب مشتری بالقوه و فروش را دنبال کرد. و ویدیو را به ابزاری جهت جذب هرچه بیشتر مخاطب هدف به خرید محصولات تبدیل کرد.

بهترین ایده های تولید محتوای ویدیویی

حال که با اهمیت محتوای ویدئویی آشنا شدیم باید شروع به تولید محتوا کنیم. در این بخش یک سری ایده های متداول برای تولید محتوای ویدئویی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید به راحتی محتواهای جذاب و کاربردی بسازید.

ساخت ویئوهایی مناسبتی

مناسبت های زیادی در سال هستند که شما میتوانید بنابر نوع فعالیتتان محتواهای اختصاصی برای این زمان ها بسازید. شروع سال نو، عیدها، مناسبت های تاریخی، مذهبی، رخ داد های بین المللی، اتفاقات جهانی تمام این وقایع میتوانند به شما ایده های زیادی بدهند تا بر اساس تولید محتوا کنید. بسیاری از مخاطبان در زمان رخدادهای خاص منتظر دیدن واکنش دیگر افراد میمانند و دیدن نحوه پایخ شده به مناسبت ها می تواند برای آنها جذابیت بسیار زیادی داشته باشد. این کاری است که در حال حاظر بسیاری از بلاگرها و یا یوتبرهای موفق انجام میدهند. بنابراین اگر شما هم انتظار بازدید های بالایی دارید از تولید محتوای مناسبتی غافل نشوید.

بخوانید
چگونه با محتوای جذاب مشتری جذب کنیم؟ - راه‌های بازاریابی محتوایی

تمرکز روی معرفی مزایا و معایب

ایده تولید محتوا در یوتیوب با بررسی دقیق ابعاد موضوعات و پرداختن به نقاط ضعف و قدرت بحث های مختلف میتواند به شما کند تا محتوای آموزنده ای تولید کنید و با بیان نقاط مثبت و منفی رویدادها، اشیا، اتفاقات و … آنها را بر اساس اهداف خودتان متقاعد کنید.

معرفی خود یا شرکت هنگام تولید محتوای ویدیویی ضروری است

برقراری ارتباط مداوم در رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارهای نوین ضروری است. از آنجا که رسانه‌های اجتماعی بخشی از روال فعالیت‌های روزانه برای اکثر کاربران است، کسب‌وکار شما نیز نیاز به یک بخش دیجیتال برای کسب جذابیت واقعی در این شبکه‌ها دارد. در اینجا برای تولید محتوای ویدیویی در این شبکه‌ها چند پیشنهاد برای شما داریم:

  • به اشتراک‌گذاری ویژگی‌های جدید و یا یک محصول با یک نام تجاری جدید
  • اعلام رویدادهای ویژه
  • استفاده از تبلیغات ویژه

تولید محتوای آموزشی

از دیگر روش‌های مؤثر برای تولید محتوای ویدیویی در سال ۲۰۱۸  تولید ویدئوهایی آموزشی برای مخاطبان است. تولید ویدئوهای آموزشی به مشتریان و مشتریان بالقوه ارزش می‌دهد در حالی که همزمان محصول خود را هم  معرفی می‌کنید. برای بدست آوردن ایده در مورد چگونگی فیلم‌برداری می‌توانید به وبلاگ Peanut Blossom مراجعه کنید. در اینجا چند نکته برای آموزش وجود دارد:

با به تصویر کشیدن  قسمتی از کسب‌وکار به بینندگان نشان دهید که چگونه می‌توانند از یک محصول جالب استفاده کنند.راهنمایی های مربوط به محصول یا خدمات خود را ارائه دهید و ویدیوهایی را در جهت راهنمایی مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

مصاحبه با افراد مختلف و ضبط ویدئو

همکاری با سایر افراد شناخته شده با سایر کسانی که در زمینه کاری شما فعالیت دارند میتواند مانند سکوی پرتابی شما را به فضا بفرستد. این کار میتواند یک نتیجه دو سر سود داشته باشد زیرا شما با این کار میتوانید مخاطبانتان را تبادل کنید و محتوای قوی تری را به اشتراک بگذارید. همچنین دیده شدن شما در کنار فردی که برای سایر افراد قابل شناسایی است برای مخاطبان جذاب و قابل توجه است. بنابراین بهتر است سایر افراد را به عنوان مهمان افتخاری و یا دوست صمیمی برای انجام کار یا صحبت خاصی دعوت کنید.

بخوانید
وبلاگ مارکتینگ قدم اول و اصلی برای شروع بازاریابی محتوایی - با نوشتن بفروشید

لزومی ندارد این فرد حتما یک سلبریتی معروف یا فرد بسیار مشهوری باشد. شما حتی میتوانید با دعوت از دوستان، اعضای خانواده و یا سایر افراد علاقه مند و انجام فعالیت های سرگرم کننده مثل بازی، مصاحبه، آشپزی کردن، بازدید از فضایی خاص، گردش شهری و… ویدیو بسازید.

ویدئوهای آنباکس یا رونمایی از محصول بگیرید

حقیقتا ایده تولید محتوا در یوتیوب با آنباکس کردن را میتوان یکی از هیجان انگیزترین ویدیو ها دانست. افراد همیشه کنجکاو به دانستن محتوای جعبه های دربسته هستند. زیرا هر چیزی میتواند آنها را غافلگیر کند. در حال حاظر نیز ویدیوهای انباکسینگ از طرفداران زیادی در بین ایده تولید محتوای ویدیویی برخوردار است. به همین دلیل شما میتوانید از محصولات جدید، خریدهایتان و یا برندهای مختلف جعبه گشایی کنید و فیلم های جذاب و خلاقانه آنباکسینگ بگیرید.

فیلم برداری از آنباکسینگ

انیمیشن درست کنید

انیمشن ها از دوران کودکی مورد علاقه همه هستند. شما می توانید حتی بدون نشان دادن چهره خودتان و با استفاده از کارکتر های عروسکی یا انیمیشنی تولدی محتوا کنید. شخصیت های انیمیشنی میتوانند بسیار ساده باشند. اما آنچیز که مهم است پرداختن به موضوعات مخاطب پسند و نوآوری در کارتان است. قدم برداشتن در راه های جدید و یادگیری مهارت ها میتواند به شما کمک کند تا مشابه دیگران نباشید.

از تجربیات خود فیلم بگیرید

امتحان کردن چیزهای عجیب و جالب و برای اولین بار میتواند یکی از پرمخاطب ترین ایده تولید محتوا در یوتیوب باشد. شما میتوانید غذاهای سایر کشورها و یا فعالیت های ورزشی، آشپزی یا سرگرمی سایر افراد یا کشورها را برای دفعه اول امتحان کنید و واکنش هایی سرگرم کننده، خنده دار و یا آموزنده ثبت کنید. به این صورت بسیار از افراد را کنجکاوه ری اکشن ها و نتیجه پایانی خواهید کرد. چیزهای کمتر شناخته شده و غیر مرسوم در بین افراد میتواند آنها را به وجد بیاورد و بازدیدهای زیادی را برای شما بهمراه داشته باشد.

بخوانید
اینفوگرافیک یک محتوای جذاب و کاربر پسند اما با اصولی حرفه ای

از نظرات و تجربیات مشتریان فیلم بگیرید

استفاده از یک فایل ویدیویی که در آن مشتری شما از تجربیات خرید و مزایای کسب شده به واسطه استفاده از محصولات و خدمات شما سخن بگوید، بسیار اثربخش‌تر از یک پاراگراف متنی و توصیه سربسته شما به سایر مشتریان است. در ادامه  ایده‌هایی برای استفاده از توصیه‌نامه‌های مشتری در تولید محتوای ویدیویی ذکر شده است:

  • به اشتراک‌گذاری ویدیوهای سریالی از نظرات مشتریان
  • تولید و انتشار ویدیو از یک مشتری خاص و نشان دادن مزایای محصول و خدمات شما

ویدئوهای فصلی بگیرید

انتشار مستمر و منظم محتوا پایه و اساس رشد تعداد مخاطبان، افزایش نرخ تعاملات و همچنین نرخ تبدیل مخاطبان به مشتریان بالفعل است. رویدادهای تقویمی مرتبط با کسب‌وکار شما یکی از روش‌های اثربخش برقراری ارتباط مستمر با مخاطبان است تا در تمامی لحظات در کنار آن‌ها باشید. چند راه برای بهره‌مندی از مزایای تمرکز بر رویدادهای تقویمی:

  • انتشار ویدیوهای مرتبط با رویدادهای تقویمی در پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی
  • تهیه یک ویدیو از رویدادهای اجتماعی جامعه که با مرتبط با کسب‌وکار شماست. از طریق تمرکز بر هشتگ‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی

چالش برگراز کنید

انجام کارهایی که بتوانند شما را به چالش بکشند از جذاب ترین ایده تولید محتوای ویدیویی محسوب میشوند. شما می توانید انتخاب موضوع این چالش ها را برعهده مخاطبانتان بگذارید و از آنها بخواهید به شما پیشنهاد کنند که چه چالش هایی را انجام دهید.

برنامه تولید محتواهای ویدیویی

تجربیات خود را به اشتراک بگذارید

همه ما تجربیات زیادی در حوزه کاری و یا زندگی شخصی داریم. بدون شک شنیدن اتفاقات مختلف و خاطرات جذاب از زبان افراد میتواند برای هر فردی جذاب باشد. بسیاری از مخاطبان دوست دارند تا ماجراهای مختلف و داستان زندگی اشخاص را از زبان خودشان بشنود. شما میتوانید با چاشنی کردن خلاقیت تجربیاتتان را به اشتراک بگذارید.

بخوانید
تولید محتوا صوتی در خانه با کمترین امکانات و بهترین کیفیت

در محتوای ویدیویی خود به سوالات متداول پاسخ دهید

اگر مدتی است که مشغول کار هستید و افراد زیادی شما را میشناسند؛ قاعدتا سوال های زیادی از شما دارند. شما میتوانید با گذاشتن باکس سوال در اینستاگرام و یا سایر شبکه های اجتماعی از دنبال کنندگانتان بخواهید از شما درباره حوزه کاری و یا زندگی شخصی سوال کنند و شما میتوانید با تولید محتوا در یوتیوب به آنها پاسخ دهید. از آنجایی که افراد معمولا مشتاق به دیدن سوالات و شنیدن جواب ها از شما هستند پس این نوع ویدیوها میتواند تعامل خوبی با سایر افراد برقرار کند.

درباره تاریخچه و نحوه شکل گیری شرکت حرف بزنید

این موضوع که درباره تایخچه و ریشه هر موضوعی بدانیم میتواند ایده تولید محتوای ویدیویی خوبی برای شبکه های اجتماعی باشد. از این اگر در حرفه و زمینه خاصی فعالیت دارید میتوانید با ارائه اطلاعات درست و مستند از تخصص خودتان درباره تاریچه آن صحبت کنید.

حتما هنگام تولید محتوای ویدیویی مقایسه و تحلیل کنید

اگر در زمینه ای به صورت تخصصی فعالیت میکنید میتواند به راحتی موضوعات و فعالیت های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و با گفتن نظرات شخصی و یا تخصصی درباره آنها به سایر افراد اطلاعات مفیدی درباره موضوعات مختلف بدهید. تحلیل وجوه مختلف لوازم، راهکار ها و… میتواند به شما در پیدا کردن ایده تولید محتوا در یوتیوب کمک کند. درصورتی که بتوانید مقایسه را باکیفیت و بیان مناسبی انجام دهید میتوانید انتظار داشته باشید که بینندگان بالایی داشته باشید. به این صورت میتوانید از سایر افراد نیز دعوت کنید تا نظراتشان را درباره مباحث به اشتراک بگذارند.

بخوانید
تکنیک های کاربردی و نکات مهم برای سئو محتوا متنی

جمع بندی

در این مقاله بهترین ایده ها برای تولید محتوای ویدئویی را به شما معرفی کردیم. اگر جزو افرادی هستید که قصد دارید محتوای ویدئویی تولید کنید اما هیچگونه ایده ای برای اینکار ندارید این ایده ها به شما کمک خواهند کرد که بدون هیچگونه مشکلی این کار را انجام دهید. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا