راهکارهای مراقبت از پوست در فصل پاییز

هوای سرد و برگ‌های رنگارنگ فقط یک معنی دارند فصل پاییز. اگرچه ممکن است کمد لباس خود را مطابق با هوای سرد عوض کرده باشید ولی این کار به معنی آن نیست که کار شما تمام شده است. مطمئناً باید روال مراقبت از پوست خود را نیز مطابق هوا عوض کنید. به هر حال، تغییر آب و هوا می‌تواند نگرانی‌های مختلفی در مورد مراقبت از پوست ایجاد کند. بنابراین، اگر آماده هستید راهکار‌های مراقبت از پوست خود را آموزش ببینید، ما در اینجا به شما کمک خواهیم کرد تا لیست‌های ضروری مراقبت از پوست در پاییز را مرتب کنید پس با ما همراه باشید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

اسکراب پوست صورت چیست

زمانی که دمای هوا افت می‌کند و هوا سردتر می‌شود، پوست صورت شما نیاز به مراقبت بیشتری پیدا می‌کند. اسکراب صورت و استفاده از پاک کننده‌های اسکراب دار به صورت روزانه زبری و آلودگی‌های روی سطح پوست شما را بر می‌دارد. پس هر روز دو بار صبح و عصر با دستان خود را مرطوب کرده و صورت خود را با اسکراب‌های مخصوص و ملایم به صورت حرکات دایره ای شکل ماساژ دهید و سپس با آب ولرم بشویید. استفاده از ضد آفتاب با 15 SPF یا بالاتر را بعد از اسکراب صورت را فراموش نکنید. دقت کنید که گلیکولیک اسید و هیدروکسی اسید موجود در اسکراب‌ها حساسیت پوست شما را نسبت به خورشید بالا می‌برد.

اسکراب صورت

دستمال‌های پاک کننده برای مراقبت از پوست

فصل پاییز یعنی فصل رفتن به دانشگاه، مدرسه و انجام کارهای زیاد و پر فشار به همین دلیل ممکن است وقت کافی برای پاک کردن آرایش صورت خود پیدا نکنید و از پاک کردن آرایش خود صرف نظر کنید. اما دقت کنید که این کار بسیار اشتباه است و هرگز نباید با آرایش بخوابید. بنابراین باید یاد بگیرید که در بیرون از منزل مراقبت از پوست خود را حفظ کنید.

برای پاک کردن آرایش لازم نیست حتما روتین‌های معمول خود را انجام دهید. همیشه دستمال‌های مرطوب پاک کننده همراه خود داشته باشید و آرایش تان را هر زمان که لازم دیدید، پاک کنید تا بیش از حد و برای مدت زمان طولانی روی پوست شما نماند.


عوارض مصرف کافئین چیست


برای مراقبت از پوست خود از مرطوب کننده استفاده کنید

اگر مقاله‌های مربوط به مراقبت از پوست را مطالعه کرده باشید، حتما می‌دانید که مرطوب کننده یک جزء مهم و اساسی در مراقبت از پوست است و هرگز نباید آن را نادیده بگیرید؛ مخصوصاً در فصل پاییز زیرا فصل پاییز باعث خشک شدن پوست شما می‌شود و قطعا نیاز شما به استفاده از مرطوب کننده بالا می‌رود. بهتر است مرطوب کننده‌هایی با پایه آب استفاده کنید. افرادی که پوست بیش از حد خشکی دارند، باید از مرطوب کننده با پایه چربی و روغن استفاده کنند.

مرطوب کننده پوست


ماسک صورت چگونه از پوست مراقبت می‌کند

بعد از پایان تعطیلات و شروع فصل کار و تلاش استرس‌های زیادی به ما وارد می‌شود. بنابراین بهتر است برای از بین بردن استرس و تنش‌ها یک روز در هفته را در خانه به استراحت و مراقبت از پوست خود اختصاص دهیم. ماسک‌های صورت قطعاً باعث تنفس و تازگی پوست شما می‌شوند.

پوست چرب

اگر پوست چربی دارید، از ماسک‌‌هایی استفاده کنید آلودگی ها، چربی‌ها و هرگونه ماده اضافه را از اعماق پوست شما بیرون بکشند. شما می‌توانید از ماسک‌های آماده یا از ماسک‌های خانگی برای مراقبت از پوست استفاده کنید.

برای پاکسازی عمیق پوست‌های چرب ماسک خاک رس و زغال فعال از گزینه‌های مناسب است.

مواد لازم :

  • یک کپسول زغال فعال شده
  • خاک رس یک قاشق چای خوری
  • کرم صورت 1 قاشق غذا خوری
  • ظرف کوچک غیر فلزی برای ترکیب کردن
  • برس ماسک صورت و ابزاری برای ترکیب کردن

طرز تهیه:

ماسک صورت برای پوست چرب

تمامی مواد بالا را در ظرفی ریخته و به آرامی با هم مخلوط کنید تا یکدست شود. این ماسک را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید 10 الی 15 دقیقه روی صورتتان بماند و بعد آبکشی می‌کنید. این ماسک را در اطراف چشم استفاده نکنید.

می توانید از این ماسک برای گرفتن نتیجه بهتر و مراقبت بیشتر از پوست هفته ای دو بار استفاده کنید.

پوست معمولی

اگر پوست معمولی دارید، بهتر است بیش از حد از ماسک‌های خیلی سنگین استفاده نکنید زیرا باعث خستگی و حساسیت زایی می‌شود. از یک ماسک معمولی متناسب با پوست خود استفاده کنید که فقط پوست شما را تمیز کند.

پیشنهاد ما به شما ماسک جلبک دریایی و خاک رس است. این یک ماسک عالی برای مراقبت از پوست است.

مواد لازم :

  • یک چهارم لیوان پودر جلبک دریایی
  • ۲ قاشق غذاخوری خاک رس برای پوست‌های چرب
  • ۲ قطره روغن (متناسب با پوست خود ) با اسانس دلخواه
  • آب به میزان لازم
ماسک صورت برای پوست معمولی

طرز تهیه :

تمام مواد تشکیل دهنده را مخلوط نموده و به قدری آب اضافه کنید تا ماسک به غلظتی برسد که از روی پوست سر نخورد. صورت و گردن را با این ماسک بپوشانید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس به آرامی بشویید. با انجام این کار می‌توانید از پوست خود مراقبت کنید و پوستی زیبا داشته باشید.

پوست خشک

اگر پوست خشکی دارید، سلول‌های مرده پوست می‌توانند روی سطح پوست شما جمع شده و در چهره شما احساس خشن بودن را ایجاد کنند. برای از بین بردن پوست‌های مرده می‌توانید از ماسک جلبک قرمز و خاک رس استفاده کنید. این ماسک برای مراقبت، لایه برداری، بیرون آوردن سلول‌های مرده پوست و ایجاد صورتی صاف و صیقلی است.

مواد لازم:

  • دو قاشق چای خوری پودر جلبک قرمز
  • یک قاشق چای خوری خاک رس
  • 1 قاشق غذا خوری کرم صورت
  • ظرف کوچک غیر فلزی برای ترکیب کردن
  • برس ماسک صورت و ابزاری برای ترکیب کردن
ماسک صورت برای مراقبت از پوست خشک

طرز تهیه:

تمامی مواد بالا را با یکدیگر مخلوط کنید تا ماده ای یکدست به وجود بیاید.

پوست صورت را به خوبی شسته و کاملا خشک کنید. مقداری از ماسک را بر روی پوست صورت زده و 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا خشک شود. با آب ولرم صورت خود را شسته و سپس خشک کنید. برای نواحی اطراف چشم و لب از این محصول استفاده نکنید. برای اثربخشی بهتر 3 بار در هفته استفاده شود.

پوست مختلط

اگر پوست ترکیبی دارید، نمی توانید فقط از یک ماسک برای پاکسازی صورت خود استفاده کنید. شما می‌توانید از ماسک‌های چند منظوره یا برای بخش‌های مختلف از ماسک‌های خانگی مناسب استفاده کنید.

برای قسمت‌های چرب پوست کافی است ماسک‌ گوجه ‌فرنگی را که در از بین بردن چربی اضافی پوست و کوچک کردن اندازه منافذ، بسیار مؤثر است استفاده کنید. برای تهیه این ماسک کافی است یک عدد گوجه ‌فرنگی قرمز را رنده کرده و به مدت 15 دقیقه روی صورت بمالید. می‌توانید هفته‌ای یک‌بار از ماسک گوجه فرنگی استفاده نمایید. همچنین ماسک گوجه فرنگی باعث کم رنگ شدن لک‌های پوستی می‌شود.

برای قسمت‌های خشک پوست می‌توانید از ماسک موز و عسل که خاصیت بوتاکس و ترمیم کنندگی دارد استفاده کنید. و اگر این ماسک را به صورت منظم هفته ای یکبار روی پوستتان قراردهید عمق چروک‌های پوستتان را کم می‌کند.

مواد لازم:

  • دو تکه موز
  • یک قاشق چایخوری عسل
ماسک صورت برای پوست مختلط

طرز تهیه:

موز‌ها رنده کنید و با عسل ترکیب نمایید. این ترکیب را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوستتان قراردهید.

همچنین می‌توانید از ماسک‌هایی که بالاتر آموزش دادیم استفاده کنید.


شاید این مطلب برای شما مفید باشد: آشنایی با ارز های دیجیتال


برای مراقبت از پوست خود از کرم دور چشم استفاده کنید

همیشه اکثر ما ناحیه زیر چشم را فراموش می‌کنیم اما این قسمت تاثیر بسیار مهمی روی ظاهر کلی پوست ما دارد. پوست اطراف چشم نازک است و ظرافت بیشتری در مقایسه با قسمت‌های دیگر دارد. پس بیش از باقی قسمت‌ها مستعد آسیب دیدگی‌ها نظیر تیرگی دور چشم، چین و چروک می‌باشد. پس حتما باید از یک کرم دور چشم سبک و مناسب برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید.

پیشنهاد ما کرم‌های کم چربی و سبک دور چشم اس که باعث درخشنندگی بیشتر در دور چشم می‌شود. روزی دوبار یک بار صبح و یکبار شب بعد از شستشوی کامل پوست از این کرم استفاده کنید و به آرامی اطراف چشم را ماساژ دهید.

کرم دست برای محافظت از پوست دست

فصل پاییز و هوای سرد آن باعث خشکی بیش از حد پوست می‌شود اما تنها پوست صورت ما نیست که نیازمند توجه است. بلکه باید مراقبت پوست دستانتان در پاییز هم باشید زیرا به دلیل شستشو‌های زیاد و سرمای هوا در مرز خشکی بسیار زیادی هستند.

برای جلوگیری از خشک شدن پوست بدن از کرم‌‌ها و لوسیون‌هایی استفاده کنید که حاوی روغن، عسل و مواد طبیعی هستند و به سرعت جذب پوست شما می‌شوند.

کرم مرطوب کننده دست

مرطوب کننده‌هایی استفاده کنید که حاوی ضدآفتاب است

اگر فکر می‌کنید به محض تمام شدن تابستان می‌توانید ضد آفتاب‌های خود را کنار بگذارید دوباره فکرکنید. آسمان ابری و هوای سرد دلیل مناسبی برای استفاده نکردم از ضد آفتاب نیست. طبق گفته سازمان دارو و غذا باید روزانه از ضد آفتاب‌های با SPF15 یا بالاتر برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید پس می‌توانید با یک تیر، ۲ نشان بزنید و از مرطوب کننده‌هایی که دارای SPF۱۵ یا بالاتر استفاده کنید. همچنین فراموش نکنید که حداقل هر دو ساعت (یا بلافاصله پس از شنا یا تعریق) دوباره نسبت به زدن ضد آفتاب باید اقدام کنید.

بهتر است فعالیت خود را در روز (مخصوصا بین ساعت 10 صبح تا 2 ظهر) کمتر کنید و در صورت ضروریت از محیط‌های سر بسته و سایه دار استفاده کنید.

کرم‌های برنزه کننده

بعد از این که فصل تابستان تمام می‌شود، بسیاری از افراد دوست دارند پوست برنزه خود را برای فصل پاییز داشته باشند شما نیز می‌توانید این کار را با کرم‌های مخصوص انجام دهید. پوست خود را با شستشو، لایه برداری و استفاده از مرطوب کننده‌های فاقد روغن برای استفاده از برنز کننده‌ها آماده کنید و سپس این کرم‌ها را به کل صورت و بدن تان بزنید و مراقب باشید که آن‌ها را در قسمت‌هایی که بیش از حد خشک هستند مانند قوزک پا، زانو و آرنج نزنید زیرا باعث خشکی بیشتر این قسمت‌ها می‌شود.

کرم برنزه کننده

سپس دستانتان را کامل بشویید و قبل از آرایش و عوض کردن لباس اجازه دهید که کرم به طور کامل جذب پوست شده و خشک شود. تا زمانی که به رنگ برنزه دلخواه خود نرسیدید به طور روزانه استفاده از کرم‌های برنز کننده را ادامه دهید.

سخن پایانی

پوست یکی از نقاط حساس بدن است که با آمدن فصل پاییز و سرد شدن هوا باید از آن مراقبت کرد. تغییرات آب و هوایی باعث بروز مشکلات پوستی می‌شود اما نگران نباشید؛ با خواندن این مقاله می‌توانید راهکار های مراقب از پوست را به صورت کامل یاد گرفته و به روش صحیح آنها را انجام دهید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

http://iwo.ir/h2xgrhttps://rizy.ir/SM3Mpf
https://cutt.ly/pT2ymw9https://lea.ir/Ai0nOya2
https://tinyurl.com/yzw3mhdwhttps://bit.ly/3HZXRP5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *