آموزشتصویریتولید محتواسئو

پیدا کردن و دانلود عکس برای محتوا و مقالات سایت + معرفی ٩ سایت برتر رایگان

همان طور که می دانید عکس ها نقش بسیار مهمی در افزایش جذابیت محتواها دارند. مخصوصا زمانی که شما در حال تولید محتوا برای وبسایت خود هستید. به همین جهت باید عکس هایی مناسب با محتوا و با کیفیت بالا پیدا کنید. برای اینکه مدت ها دنبال عکس نگردید و در وقت خود صرفه جویی کنید یک سری سایت ها وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده نمایید. اگر در زمینه پیدا کردن عکس مشکل دارید و می خواهید عکس هایی مناسب برای محتوای سایت پیدا کنید از شما دعوت می کنیم که در ادامه با ما همراه باشید.

چرا باید از عکس برای محتوا سایت استفاده کنیم؟

فرقی نمی‌کند برای وبلاگ/ وبسایت تجاری یا شخصی خودمان یا کسب و کار‌های دیگر، محتوا تولید کنیم. حتی ممکن است مدیریت چند صفحه تجاری در رسانه‌های اجتماعی را به عهده داشته باشیم. در تمام این موارد پیدا کردن عکس مناسب، اهمیت بالایی دارد.

اگر چه معمولا عکس را به عنوان مکمل با متن به کار می‌بریم، اما نباید فراموش کنیم که قدرت عکس اگر بیشتر از متن نباشد، کمتر از آن هم نیست و روی کل محتوا تاثیر دارد. چون این احتمال وجود دارد که مخاطب بر اساس آن کیفیت بقیه محتوا را نیز قضاوت کند. به همین دلیل، نداشتن عکس شاید بهتر از داشتن عکس بی‌کیفیت باشد.

از کجا بهترین عکس ها را برای محتوا سایت خود پیدا کنیم؟

در این بخش بهترین منابع برای پیدا کردن عکس مناسب برای محتوا را معرفی می کنیم.

استفاده از تصاویر مجلات و روزنامه ها

مجلات و روزنامه ها در موضوعات مختلف محتوایی مشغول به فعالیت هستند که هر کدام از تصاویر اختصاصی و عمومی در مباحث مختلفی استفاده می نمایند و شما این فرصت را دارید که از تصاویر موجود در نسخه الکترونیکی آن ها، برای خود ایده برداری کنید.

بخوانید
درباره اصول محتوا نویسی + بررسی قاعده های حیاتی‌ترین اصول محتوا نویسی برای حرفه‌ای‌ها

سایت freephotosbank.com

این سایت، عکس‌های مختلفی در زمینه معماری، طبیعت گردی، هنر‌های انتزاعی  و عکس‌های پس زمینه زیبایی را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهد. قابل ذکر است که اجباری هم برای ثبت نام وجود ندارد و بدون ثبت نام در این سایت می توانید تصاویر دلخواه خود را دانلود کنید و مورد استفاده قرار دهید.

سایت  Freemediagoo.com

بخشی از تصاویر این سایت رایگان است اما برای استفاده از مابقی تصاویر، حتما باید حساب کاربری خود را در این سایت فعال کنید و هر ماه با واریز مبلغی، آن را شارژ کنید.

دانلود عکس برای تولید محتوا

دریافت تصاویر از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی منبع اصلی و مناسبی برای دریافت تصاویر اختصاصی می باشد، کاربران در این شبکه ها از عکس های شخصی تا عمومی حوبی را دست به دست بین یکدیگر تبادل می نمایند. و شما بهترین فرصت را دارید با دیدن تصاویر آن ها را ذخیره کنید و در موقعیت مناسب در هنگام تولید محتوا آن را استفاده نمایید.

دانلود عکس از سایت picjumbo.com برای محتوا و مقالات

در قسمت «سرچ» این سایت، شما می توانید عکس‌های مناسب و زیبا برای مقاله یا متنی که‌نوشته اید پیدا کنید که البته الزامی هم به داشتن مجوز برای استفاده از عکس‌ها و‌تصاویر این سایت در سایت‌های مورد نظر شما نیست.

سایت pexels.com

سایت pexels یکی از بزرگترین سایت‌هایی است که به صورت رایگان، عکس‌های بسیار متنوع و‌ زیبا در اختیار کاربران خود قرار می دهد. اساس کار این سایت جوری است که تصاویر مختلف را از سایت‌های عکس و گوگل جمع آوری می کند و شما می توانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید. پس اگر تولید کننده محتوا و یا کپی رایتر هستید، بدون نگرانی در جهت سرعت بخشیدن به کار خود، می توانید از آن استفاده کنید.

بخوانید
سایت مپ به گردش ربات گوگل در سایت شما نظم می دهد

استفاده از تصاویر اختصاصی

برای اینکه بتوانید محتوای تصویری یونیکی داشته باشید بهترین روش ایجاد تصاویر اختصاصی می باشد. نیازی نیست شما یک فتوشاپ کار حرفه ای باشید. با استفاده از تصاویر PNG و آیکون ها و متن های کلیدی می توانید تصاویری را ایجاد نمایید که مفهوم را با چند شکلک و متن به کاربر انتقال می دهد.

تنها چیزی که نیاز دارید یک برنامه ویرایش عکس مثل فتوشاپ و چند شکلک یا تصویر خام و آماده می باشد. شما با ابزارهای موجود در فتوشاپ میتوانید به راحتی تصاویر را اختصاصی نمایید.

سایت unsplash.com

هر ده روز یک بار، تصاویر جدیدی در این سایت به روز رسانی می شوند و شما می توانید بدون ثبت نام، از عکس‌ها و تصاویر این سایت استفاده کنید و یا عکس‌های دلخواه خود را دانلود کنید، اما برای اینکه بتوانید عکس‌های جدیدی که هر روز در این سایت قرار می گیرند را دریافت کنید لازم است که ایمیل خود را در بخش «ثبت نام» وارد کنید.

سایت flicker.com

این سایت، یکی از جامع ترین سایت‌های ارائه دهنده ی عکس‌های رایگان است و قابلیت این را دارد که علاوه بر دانلود تصاویر دلخواه، بتوان عکس‌های خود را نیز به اشتراک گذاشت. می توانید عکس‌هایی را که در این سایت قرار می دهید، با فیلتر‌های تعبیه شده ویرایش کنید، اما برای استفاده از خدمات این سایت، حتما باید ثبت نام کنید.

سایت gettyimages

اگر نتوانستید در سایت‌های ذکر شده که به صورت رایگان، عکس‌هایی را روزانه آپلود می کنند، عکس برای تولید محتوا خود را پیدا کنید حتما به این سایت سر بزنید و با پرداخت هزینه ناچیزی عکس دلخواه خود را دانلود کنید.

بخوانید
رپورتاژ آگهی چیست؟ همه چیز درباره خلق رپورتاژ حرفه‌ای و موثر در سئو

تصاویر شاتر استوک

شاتر استوک مجموعه ای بی نظیر و بزرگ از عکاسی در موضوعات مختلف با کیفیت بالا می باشد. شما در شاتراستوک انواع عکس ها را درهر موضوعی می توانید پیدا کنید و از آن برای محتوای خود استفاده کنید. تصاویر شاتراستوک را می توانید بصورت مجمموعه ای از فروشگاه های مختلف خریداری و یا در موضوع مورد دلخواه  خود در اینترنت آن را دانلود کنید.

عکس های گرافیکی

همچنین می توانید به مراجعه به سایت ShutterStock به بزرگترین سایت تصویر در دنیا دسترسی پیدا کنید و با جستجو در کادر مربوطه در موضوع خود به آرشیو بزرگترین تصاویر دنیا دست پیدا کنید.

تولید عکس و تصاویر اختصاصی با دوربین عکاسی برای محتوا و مقالات سایت

برای برخی از نویسنده ها در موضوعات خاص مثل خبری، سفر، مدلینگ و برخی فروشگاه های اینترنتی نیاز به یک دوربین عکس برداری برای بهینه سازی و ایجاد تصاویر وب سایت از نان شب هم واجب تر است. وقتی نتوانید از محصولات با خدمات حقیقی خود چیزی را به کاربر در قالب تصویر نشان ندهید بهتر است قید این کار را بزنید و یا به فکر تهیه یک دوربین عکاسی برای ایجاد تصاویر اختصاصی از خدمات و محصولات خود باشید.

عکاسی حقیقی و داشتن سوژه های تصویری باعث ایجاد تصاویر اختصاصی می شود که می تواند عامل مهمی برای بهینه سازی و ایجاد تصاویر باشد. عکاسی اجتماعی و یا عکاسی در طبیعت یا عکاسی از مدل ها و محصولات جزو شغل های پررونق مربوط به تصویر در عصر ارتباطات می باشد.

یک ابزار آنلاین به شمار می آید که از آن می توانید در جهت بهبود کیفیت عکس‌هایی که به متن‌های محتوای خود اضافه می کنید، استفاده کنید. با این ابزار آنلاین، می توانید عکس‌هایی با کیفیت بالا برای متن‌های مورد نظر خود پیدا کنید، عکس‌های خود را به اشتراک بگذارید و یا عکس‌هایی را به فیلتر‌های متنوع ویرایش کنید.

بخوانید
آموزش شیوه های لینک گذاری در اینستاگرام

سایت pisearch.com

این سایت، یک ابزار آنلاین جستجوی عکس برای تولید محتوا در اختیار شما قرار می دهد که رایگان است. این ابزار برای کسانی که املای درست کلمات را به خوبی نمی دانند هم بسیار کار آمد است چرا که خودش می تواند حدس بزند که منظور شما از کلمه ای که به اشتباه تایپ کرده اید چه بوده است.

عکس برای سایت

استفاده از تصاویر وب سایت های خارجی

یکی از بهترین روش های دریافت محتوای تصویری استفاده از وب سایت های دیگر کشورها می باشد، کافیست به گوگل کشور موردنظر خود رفته و با استفاده از مترجم گوگل در کلمه کلیدی موردنظر جستجو و به بخش تصاویر بروید. در اینصورت با تصاویر عظیمی مواجه خواهید شده که کمتر کسی در وب فارسی از آن استفاده نموده است.

تریلیاردها تصویر در موتور جستجوی گوگل از نقاط مختلف ثبت و ایجاد شده است که هریک بر روی یک آدرس مشخص قابل دسترسی برای تولید محتوای شما هستند. همچنین شما با گوگل می توانید سایز ، نوع و اطلاعات زیادی را در هنگام جستجو بدهید.

دانلود عکس از سایت pixabay برای محتوا و مقالات

تمام عکس‌هایی که در این سایت به کاربران ارائه می شوند، رایگان هستند. این سایت، عکس‌ها و تصاویر بسیار با کیفیتی دارد. تمامی عکس‌های این سایت توسط کاربران گذاشته می شوند.

سایت blogphoto.tv

هیچ محدودیتی برای دانلود عکس‌های این سایت وجود ندارد و شما می توانید به عنوان یک‌کاربر در این سایت، عکس‌ها و تصاویر مورد نظر خود را دانلود کنید. در این سایت علاوه بر دانلود تصاویر، می توانید از الگو‌های خاص و قالب‌های وبلاگ آماده که در سایت بارگذاری شده است، ایده برداری کنید و در جهت بهبود محتوای خود در وبلاگ‌خود استفاده کنید.

بخوانید
افزایش فروش به کمک نوشتن محتوا امکان پذیر است. اما چگونه؟

سایت gratisography.com

سایت gratisography سایتی است که مجموعه ای از عکس‌های با کیفیت را در اختیار کاربران آنلاین خود قرار می دهد. تنها اشکال این سایت این است که عکس‌هایش طبقه بندی شده نیستند و فقط با بالا و پایین کردن صفحه و جستجوی زیاد می توانید عکس مورد نظر خود را پیدا کنید.

سایت devianart.com

سایت devianart حدود ۳۰ میلیون کاربر فعال دارد و از ترافیک بالایی برخوردار است. برای استفاده از عکس‌های موجود در این سایت، حتما باید عضو سایت باشید و اشتراک ویژه بخرید. کیفیت عکس‌های این سایت خارق العاده هستند.

جمع بندی

محتوا بدون عکس هیچگونه جذابیتی ندارد و ذهن مخاطب را خسته می کند. از طرفی پیدا کردن عکس مناسب و باکیفیت زمان بر است. در این مقاله به شما بیان کردیم که چگونه عکس مناسب برای محتوای سایت پیدا کنید. از این پس هیچ مشکلی درباره این موضوع نخواهید داشت و می توانید در مدت زمان کوتاه، بهترین عکس ها را برای محتوای خود پیدا کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا