آموزش

آموزش انواع روش‌های دیلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرامدلایل زیادی برای دیلیت اکانت ایسنتاگرام وجود دارد. خیلی‌‌ها آنقدر این اپلیکیشن وقت‌شان را تلف می‌کند که تصمیم می‌گیرند اکانت خود را ببندند، بعضی‌ها به خاطر شغل خود مجبورند از شبکه‌های اجتماعی دور باشند، بعضی‌ها هم کلاً تصمیم می‌گیرند که از فضای اینستاگرام خداحافظی کنند و مثلاً توئیتر را بیشتر می‌پسندند. فرقی نمی‌کند، هر دلیلی که داشته باشید در این مقاله آموزش حذف اکانت اینستاگرام را باهم بررسی می‌کنیم.

دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام

قبل از هرکاری باید یاداوری کنیم که دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی، حساب کاربری شما را برای همیشه از صفحه روزگار محو می‌کند. پس اگر می‌خواهید برای همیشه اکانتتان را پاک کنید، مراحل بعدی را طی کنید؛ ولی اگر می‌خواهید اکانت خود را موقتاً غیرفعال کنید، باید کمی پایین تر بروید و بخش دی اکتیو کردن اکانت اینستا را بخوانید.

دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام با گوشی

تا همین چند وقت پیش اینستاگرام در اپلیکیشن خود گزینه پاک کردن دائمی اکانت نداشت و شما مجبور بودید برای دیلیت اکانت وارد سایت خود اینستاگرام شوید و از طریق وب این کار را انجام دهید. اما الان خیلی راحت از طریق تنظیمات خود اینستا می‌توانیداکانت خود را دی اکتیو یا برای همیشه پاک کنید.

برای حذف اکانت به صورت دائمی مراحل زیر را طی کنید:

مرحله اول: سه خط بالای صفحه پروفایل را بزنید و وارد تنظیمات شوید. وارد قسمت setting and privacy شوید.

حذف اکانت اینستا. مرحله 1

مرحله دوم: روی Account Center بزنید

دیلیت اکانت اینستاگرام - مرحله دوم

مرحله سوم: وارد Persona Detail شوید.

پاک کردن حساب اینستا - مرحله 3

مرحله چهارم: اکانت موردنظر را انتخاب کنید

حذف دائمی اکانت ایسنتا - مرحله 5

مرحله پنجم: گزینه Account ownership and control را بزنید

بخوانید
تقویم محتوایی چیست و چگونه باید ایجاد شود - کاربردهای زمانبدی انتشار مقالات

دیلیلت اکانت اینستاگرام برای همیشه

مرحله ششم: در این مرحله وارد گزینه Deactivation or deletation شوید

حذف اکانت اینستاگرام - مرحله 6

مرحله هفتم: اینجا جایی است که باید انتخاب کنید که می‌خواهید اکانت خود را دی‌اکتیو کنید یا به صورت کامل آن را پاک کنید. اگر می‌خواهید به صورت دائمی پاک کنید گزینه Delete Account را بزنید.

فقط دقت کنید که با پاک کردن اکانت اینستا، تمام اطلاعات حساب کاربری شما مثل عکس، ویدیو، لایک، کامنت و … به صورت کامل حذف خواهد شد.

دیلیت اکانت موقت یا دائمی؟

مرحله هشتم: در این قسمت اینستا از شما می‌خواهد رمز اکانتتان را وارد کنید و گزینه Continue  را بزنید

مرحله پایانی حذف حساب کاربری اینستا

مرحله نهم: در مرحله اخر هم روی Delete account کلیک کنید و تمام. اکانت شما با موفقیت حذف شد.

دیلیت اکانت اینستاگرام - مرحله 8

 

دیلیت اکانت موقت اینستاگرام با گوشی

برای دیلیت اکانت موقت اکانت اینستا یا همان «دی اکتیو کردن» باید همان مراحل بالا را از اول انجام دهید تا برسید به مرحله هفتم. در این مرحله از شما می‌پرسد که می‌خواهید دی اکتیو کنید یا کامل اکانتتان را دیلیلت کنید؟ شما گزینه deactive account  را بزنید و اکاننتان را به صورت موقت غیرفعال کنید.

همه‌چیز درباره تولید محتوا در اینستاگرامحتما بخوانید: همه‌چیز درباره تولید محتوا در اینستاگرام

دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام از طریق وب

شاید بخواهید اکانت اینستاگرام خود را پاک کنید ولی به هر دلیلی به اپلیکیشن اینستاگرام دسترسی نداشته باشید. در این صورت باید با مرورگر دسکتاپ یا موبایل خود مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول: پس حتما با مرورگر دسکتاپ یا مرورگر موبایل خود وارد لینک زیر شوید

لینک سایت دیلیت اکانت اینستاگرام

مرحله دوم: اگر از قبل با مرورگرتان وارد اکانت خود شده باشید که هیچ، در غیر این صورت اول باید وارد اکانت خود شوید یا Log In کنید.

بخوانید
با شناخت روش‌های قیمت‌گذاری کالا و خدمات، فروش خود را بیشتر کنید

مرحله سوم: در این قسمت از شما می‌پرسد که برای چه می‌خواهید اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید. باکسی که در عکس زیر دور آن خط کشیده‌ایم را باز کنید و دلیل خود را از بین گزینه‌هایی که به شما می‌دهد، انتخاب کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام برای همیشهمرحله چهارم: مثلاً ما گزینه آخر، یعنی something else را انتخاب کردیم، سپس پسوورد اکانت را وارد کرده و در آخر روی گزینه delete  کلیک کردیم. در ادامه اینستاگرام از شما می‌پرسد، آیا مطمئنید که می‌خواهید اکانت خود را پاک کنید یا نه…که ما گزینه OK را می‌زنیم.

دیلیت اکانت اینستاگرام برای همیشه 2

خب، حذف اکانت اینستای شمابا موفقیت انجام شد و حساب شما برای همیشه حذف شد. امیدواریم پشیمان نشوید. البته نکته‌های زیر را هم حتماً در نظر بگیرید:

  • بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام، با نام‌کاربری (username) قبلی خود، نمی‌توانید اکانت جدید بسازید.
  • نام‌کاربریِ اکانت دیلیت شده را نمی‌توانید روی اکانت فعال دیگرتان بگذارید.
  • بعد از حذف اکانت، عکس‌ها و ویدیو‌های شما تا 30 روز قابل بازیابی است. بعد از 30 روز دیگر نمی‌توانید اکانت خود را برگردانید.

بازاریابی دیجیتال چیه و چه متعلقاتی داره؟!

تو این کتاب همه چیز بازاریابی دیجیتال رو بهت آموزش دادیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

می‌خوام یاد بگیرم

021-58438داخلی 1

صبر کن، صبر کن!

درست در همین لحظه که به دنبال پاک کردن اکانت اینستاگرامت هستی، میلیون‌ها آدم دارند، میلیاردها تومان از همین اپلیکیشن پول در می‌آورند. اگر تو هم می‌خواهی که بلاگر شوی یا اگر که صاحب کسب‌وکاری و می‌خواهی از پیج اینستاگرامت درآمد داشته باشی، حتماً به صفحه «آموزش کسب درآمد از اینستاگرام» برو و فقط سرفصل‌‌های آن را بررسی کن. خودت متوجه می‌شوی که قرار است در 25 ساعت، کامل‌ترین و حرفه‌ای‌ترین راهکارهای کسب در آمد از اینستاگرام را یاد بگیری.

بخوانید
شگفت انگیزترین ابزارهای سئو + معرفی ابزارها

دیلیت اکانت موقت اینستاگرام از طریق وب

اگر بخواهید از طریق وبسایت اینستاگرام اکانت خود را به صورت موقت حذف کنید یا به اصطلاح آن را دی‌اَکتیو کنید، باید اول با مرورگر دسکتاپ یا موبایل‌تان وارد خود سایت Instagram شوید.
بعد از آن‌که وارد حساب اینستاگرام خود شدید، مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول: وقتی وارد حساب کاربری خود شدید، در قسمت بالا – سمت راست صفحه، روی عکس پروفایل خود کلیک کنید. بعد وارد گزینه ادیت پروفایل (Edit Profile) شوید.

دی اکتیو کردن با سایت اینستا - مرحله1

مرحله دوم: قبلاً همینجا در پایین صفحه گزینه حذف اکانت داشت ولی اینستا تصمیم گرفت که اینجا فقط برای ویرایش اکانت باشد و بهتر است قسمت حذف اکانت را جدا کند؛ برای همین در این مرحله باید از سمت چپ وارد گزینه Account Center شوید.

دی اکتیو کردن - مرحله 2

مرحله سوم: در این صفحه روی Personal Details بزنید

دیلیت اکانت موقت مرحله 3

 

مرحله چهارم: وارد این صفحه که شدید روی گزینه Account ownership and control بزنید

دیلیت اکانت موقت مرحله 4

 

مرحله پنجم: روی گزینه Deactivation or deletaion بزنید، وارد که شدید اکانت مورد نظر را انتخاب کنید.

حذف موقت اکانت اینستا - مرحله 6

دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام مرحله 5

 

مرحله ششم: روی گزینه اول یعنی Deactivation account انتخاب کنید، سپس گزینه Countinue را بزنید. دقت کنید که گزینه دوم حذف دائم حساب کاربری شماست، پس در انتخاب گزینه‌ها دقت کنید.

دی اکتیو کردن حساب اینستاگرام - مرحله 7

مرحله هفتم: در این قسمت پسورد اکانت خود را وارد کنید و گزینه Continue را بزنید

حذف موقت حساب کاربری اینستا - مرحله 8

مرحله هشتم: اینجا اینستاگرام از شما می‌پرسد به چه دلیل می‌خواهید حساب کاربری خود را دی اکتیو کنید. در این قسمت دلیل خود را انتخاب کنید و گزینه Continue را بزنید.

دلیل دی اکتیو کردن اینستا

در آخر همباید گزینه نهایی Deactivate account  را بزنید و تمام.خب الان دیگر اکانت اینستاگرام شما موقتاً غیرفعال شده است. برای فعال کردن آن، فقط کافی‌است که دوباره با نام‌کاربری و پسووردتان وارد حساب کاربری خود شوید. 

بخوانید
تفاوت ساب دامین و ساب دایرکتوری | کدام بهتر است؟

پاک کردن موقت اکانت اینستا مرحله اخر 8

دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسوورد

اگر پسووردتان را فراموش کرده‌اید هم اصلاً نگران نباشید. هر مشکلی، یک راه حلی دارد. برای دیلیت اکانت اینستاگرام با مرورگر موبایل یا مرورگر کامپیوتر خود، ابتدا باید به سایت Instagram بروید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

میکروفون Rode Wireless Go | یک بررسی کامل برای حرفه‌ای‌هاحتما بخوانید: میکروفون Rode Wireless Go | یک بررسی کامل برای حرفه‌ای‌ها

اول این را بگوییم که تنها راه حذف اکانت اینستاگرام بدون پسوورد آن است که پسوورد خود را بازیابی (Reset) کنیم.

ریست کردن پسوورد اینستاگرام

در ادامه مراحل ریست کردن پسوورد را توضیح داده‌ایم:

مرحله اول: روی گزینه forget password کلیک کنید.دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسوورد

مرحله دوم: در این قسمت، اینستاگرام 3 روش مختلف را جلوی پای شما می‌گذارد تا بتوانید پسوورد خود را بازیابی کنید.

از طریق ایمیل، شماره تلفن و یا نام‌کاربری.

دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسوورد

تغییر رمز عبور با نام کاربری

با وارد کردن نام‌کاربری، اینستاگرام خودش اکانت شما را پیدا کرده و یک لینک برای‌تان ارسال می‌کند تا از طریق آن رمز خود را عوض کنید. (این لینک را گاهی sms می‌زند و گاهی ایمیل می‌فرستد.)

سپس مانند مرحله دوم در تصویر، وارد لینک شوید و رمز خود را تغییر دهید.

رمز شما باید حداقل 6 حرف باشد و باید آن را در قسمت New password وارد کنید، سپس باید رمز جدیدتان را در قسمت بعدی تکرار کنید و در آخر روی دکمه Reset Password  کلیک کنید.

تغییر رمز عبور با نام کاربری

اگر نام کاربری خود را فراموش کرده باشیم چه؟

در این صورت باید از طریق ایمیل یا شماره تلفنی که با آن اکانت خود را ساخته بودید، اقدام کنید.

به هر حال، اینستاگرام برایتان ایمیل یا پیامکی می‌‌فرستد که حاوی یک لینک تغییر رمز عبور است. وارد آن لینک شوید و رمز عبور خود را تغییر دهید.

بخوانید
پشتیبانی سایت وردپرس به همراه خدمات طراحی و سئو سایت با SEOEDU

قبل از پایان مقاله، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً پیج اینستاگرام نوین را دنبال کنید تا با انواع ترفندهای افزایش فروش و بازاریابی آنلاین آشنا شوید.

در پایان

همین که شما تا آخر این مقاله آمده‌اید، نشان میدهد که حسابی از اینستاگرام دل بریده‌اید. ما برای نوشتن این مقاله، خودمان اکانت الکی ساختیم و مرحله به مرحله برای حذف موقتی و دائمی آن پیش رفتیم. سعی کردیم در این مقاله راه و روش دیلیت اکانت اینستاگرام را به شما آموزش دهیم و هیچ نکته‌ای را از قلم نیندازیم. از شما می‌خواهیم هر سوالی داشتید را حتماً در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا